Erihoolekandeteenused

Eesmärk

  • Siduda omavahel töö ja sotsiaalne rehabilitatisoon intellektipuudega inimestele.
  • Pakkuda erivajadustega inimestele toetavat spetsialistide meeskonda töö-ja elukeskkonda ning igapäevast sotsiaalset ja füüsilist toimetulekut.
  • Luua maksimaalsed tingimused klientidele eelnevalt omandatud tööoskuste säilitamiseks ning arendamiseks ja elukvaliteedi parendamiseks.

Meiela pakub alates 2014.a järgmisi erihoolekandeteenuseid:

1) töötamise toetamise teenus (teenuse kirjeldus (pdf))

2) igapäevaelu toetamise teenus (pdf)

MEIELA Töökeskus asub Võrus Liiva 16A. Töökeskus on hea võimalus eneseteostamiseks nendele noortele, kes ei pääse avatud tööturule. Teenuse osutamisel lähtutakse isiku vajadustest ja suunamisotsuses nimetatud teenuse saamise eesmärgist. Meie eesmärgiks on arendada nende võimeid ja leida igale noorele võimetekohane töö. Keskus on avatud neljal päeval nädalas (esmaspäev, teisipäev, kolmapäev, neljapäev) kella 9.00 kuni 16.00. Meiela töökeskuses on võimalik osta noorte käsitööd (kaltsuvaibad, linikud, süüteroosid, savitööd). Meiela töökeskus on huvitatud kergematest allhanketöödest (pakendamine, sorteerimine ning lihtsamad tööd avatud tööturul).

Loe ka siit!

3) kogukonnas elamise teenus (teenuse kirjeldus – pdf)

4) ööpäevaringne erihooldusteenus (teenuse kirjeldus – pdf)

MEIELA Jüri-Kodu asub Võrus linnas Jüri 54 (Raamatukogumaja). Teenuse sisuks on inimese põhivajaduste rahuldamiseks ja arenguks soodsa peresarnase elukorralduse loomine koos majutuse ja toitlustamisega.

Majutus on 2 kohalistes tubades. Majutuse ja toitlustuse hind ühes kuus on kogukonnas elamise teenusel 320 €  ja ööpäevaringsel erihooldusteenusel 340 eurot.

Meiela Jüri Kodu tutvustus Sotsiaalkindlustusameti kodulehel.


Toetuskeskus Meiela pakub  Järve Kodu (Liiva 21, Võru linn) ruumides:

  • kogukonnas elamise teenust;
  • ööpäevaringse erihoolekandeteenust k a sügava liitpuudega inimesele;
  • Igapäevaelu toetamise teenus päeva ja nädalahoiu teenusena.

Meiela Järve Kodu asub Võru  kaunimas linnaosas Tamula järve vahetus läheduses. Mõnesaja meetri kaugusel asub Tamula järve rand ja promenaad.

Järve Kodu kogukonnaelanike korteris on 9 ühekohalist tuba, avar köök-elutuba, kolm dušši ja neli wc (sh inva-wc).

Ööpäevaringse teenuse korteris on 7 ühekohalist tuba,  köök-elutuba, 2 wc/duširuumi sh 1 inva-wc, rõdu.

Maja on ümbritsetud aiaga ning hoovis on loodud võimalused koosviibimisteks.

Maja küljel rohelisel alal on rajatud pisikese aiamaa, et kasvatada enda lauale rohelist. Samuti me omame „suveresidentsi“ Võru vallas Nõnova külas, seal on suvemajake ja suur kasvuhoone, kus kasvatame tomateid ja kurke. Korraldame seal grillipidusid ja palju muid üritusi.

Oma päevi sisustame erinevate tegevustega: tööpäeviti (esmaspäevast-neljapäevani) teeme oma toimetusi Meiela Töö- ja Päevakeskuses Liiva 16a (mõne minutilise jalutuskäigu kaugusel Järve Kodust). Kolmapäeviti on võimalik osa võtta muusikateraapiast (augustis-juunini) ja vahest toreda õpetajaga muusika pala õppida. Reedeti käime trennis Võru Spordikeskuses. Laupäeviti on meil kombeks saanud kohvikutepäev ning pühapäeviti poeskäik.

Meiela Töö – ja Päevakeskuses (Liiva 16a)  pakume töötamise toetamise teenust maja elanikele ja igapäevaelu toetamise teenust ka väljastpoolt Meiela Kodu noortele.  Meiela Töö – ja Päevakeskuses saavad noored suhelda sõpradega ning tegeleda käsitööga – põhiliselt kaltsuvaipade, linikute, kaartide tegemise ning savitöödega. Noorte toodangut on võimalik osta kohapeal asuvast poest.

Meiela Järve Kodus saab vaba aega sisustada muusika kuulamise, teleri vaatamise, linnas jalutamise või mõne huvitegevustega.  Võtame osa ka kogukonnas toimuvast: käime Võrus toimuvatel üritustel, kinos, laatadel, samuti käime ka iga-aastasel reisil Eestis ja vahel ka kaugemal. NB! Hetkel käitume vastavalt olukorrale riigis!

Lisaks pakub Toetuskeskus Meiela oma klientidele ka sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust.

MTÜ Toetuskeskus Meiela hinnad Meiela Järve Kodus (ühesed toad)

Kogukonnas elamise teenus – 358.-

Ööpäevaringne erihooldus – 398.-

Igapäevaelu toetamise teenus päeva ja nädalahoiu teenusena F71-F73 – 380.-


Erihoolekandeteenused on suunatud täisealistele isikutele v.a ainult dementsuse diagnoosiga vanaduspensioniealistele isikutele, kellel on raskest, sügavast või püsivast psüühikahäirest tulenevalt välja kujunenud suurem kõrvalabi, juhendamise või ka järelevalve vajadus ning kes vajavad toimetulekuks professionaalset kõrvalabi. Erihoolekandeteenustele õigustatud isikud ja erihoolekandeteenustele esitatavad nõuded on kehtestatud sotsiaalhoolekande seadusega. Sotsiaalkindlustusamet võtab erihoolekandeteenuste järjekorda  vähemalt 16-aastase isiku. Taotlust saab ka edastada riigiportaalis eesti.ee kaudu: https://www.eesti.ee/est/teenused/kodanik/tervis_ja_tervisekaitse/erihoolekandeteenuse_taotlemine