Meiela-noored

Meiela Jüri Kodu noored

Helina on päikseline ja rõõmsameelne nagu paljud Downi sündroomiga inimesed. Meiela päikesekiirele meeldivad väga ilusad riided: ta on tõeline naine, kes võib tundide viisi oma kapis riideid valida, et sobitada neid väljaminekuks. Vabal ajal armastab  ta muusika saatel tantsida ja oma rõõmsameelsusega nakatab teisigi.  Helina on töös väga põhjalik, mustrite valikul  meeldib talle eksperimenteerida.

Mati on töökeskuse vanim olija. Peale Vana-Antsla kutsekeskkooli lõpetamist oli  ta pikka aega kodune. Töökeskuses  alustas Mati ununenud oskuste meeldetuletamisega. Mati on väga viisakas noormees, kellele meeldib sõpradega suheldes aega veeta. Esmakordselt kokku puututes savitööga, tekkis Matil unistus savikunstniku elukutsest.  (Mati ei ela MEIELA KODUS).

Kaire on nutikas ja abivalmi.  Kui  anda talle  mõni ülesanne, siis võib alati tema peale kindel olla, et see saab tehtud. Mustrilised taldrikud valmivad tema käe all väga kunstipäraselt. Majapidamistöödes  on ta suur abiline. Töökeskuses teeb Kaire savitööd ning koob kangastelgedel koob vaipasid ja kauneid linikuid. Kaire tõeliseks kireks on kleitide õmblemine ja ehete valmistamine, sest neid ei ole kunagi ülearu palju.

Mikkul on väga ilus lauluhääl. Laulutunnis on  Mikk on tõeliselt särav täht. Iseloomult on  Mikk tagasihoidlik: talle tekitab ebamugavust, kui teda kiidetakse. Mikku huvitavad silmaringi arendavad telesaated, mida on põnev pärast kaaslastele jutustada. Teda huvitab poliitika ja ajalugu, sest tahab teada, mis maailmas toimub. Uute ideede rohkus väljendub  tema loomingus: kangastelgedel kootud vaibad on nendes kasutatud värvikombinatsioonid on täiuslikud.

Oliver on pedant ja suur korraarmastajaPole ilmselt teist sellist noormest, kelle kapp ja asjad oleks nii korda sätitud. Kui keegi puudutab Oliveri asju, ta ei pahanda, kuid koheselt paneb kõik nn oma kohale tagasi. Oliver pole suhtleja: ta väljendab end joonistuste abil. Tema joonistab erilisi piltseeriaid kõikide sündmuste kohta. Neid vaadates oleks see nagu üks film.  Oma tegemistes  on Oliver väga põhjalik: tema naeratuski peegeldub igas tema töös.

Triin

Triin on Downi sündroomiga noor naine, kes on alati heatahtlik ja rõõmsameelne. Kui tal on hea tuju, siis väljendab ta seda ka lähedasi kallistades. Võõrastega ta kontakti ei loo, aga oma sõprade, tuttavate ja töötajatega, kes teda ümbritsevad on ta enamasti alati jutukas. Triinule meeldib tantsida, jalutada ning kududa. Üle kõige maailmas jumaldab ta oma lemmiklauljat Conchita Wursti ning tema südamesoov on temaga ühel päeval kohtuda.

Piret

On rõõmsameelne ja enamasti alati heas tujus naine. Ta teeb end arusaadavaks sõnade, žestide abil, osutab käega soovitud asja suunas. Peamiselt toimivad vestlused temaga läbi käeliste tegevuste ja pideva juhendamise sest suhtlust ta ise ei alusta. Piretile meeldivad enamasti tubased tegevused: puslede kokkupanemine, tv vaatamine (multifilmid, seriaalid), lauamängud, koduses miljöös abistab ema majapidamistöödes. Ei ütle ka õues toimuvatele tegevustele EI, kui keegi temaga koos toimetab või on nö silmapiiril.

Indrek on sõbralik, abivalmis noormees, keda on kuulda juba tulemas valjuhäälse jutukõmina saatel. Oma kõnes kasutab lihtsamaid lauseid ning tihti on jutuga „repeat´i“ peal.  Ei tasu imestada kui ta ilmub teie ette kihiliselt riietatuna näiteks mitu triiksärki seljas, kuid alati käitub kui härrasmees, sisenedes võtab peakatte peast. Naudib muusika kuulamist ja on tõeline looduselaps, võimalusel on õues ning naudib üksi olemist loodusega – vaatab puid, pilvi jne. Ei ütle ka EI füüsilisele tööle, meelsasti kannab puid, toob vett ja töötab aias.

Pille on rõõmsameelne naine, kes enamasti reageerib teie kõnetamisele rõõmsa oleku ja naeratusega. Meelsasti Pille jalutaks, tal on väga naiselik ja sirge rüht. Kulgeb talle meeldivas tempos, avaldab pahameelt, kui teda sunnitakse kiirustama. Vaatamata oma naiselikule olekule, eelistab ta siiski seeliku ja kleidi asemel kanda pükse. Meeldib kuulata muusikat ja olla ning nautida seltskonda, käia erinevatel üritustel.

 Kalmer on tugeva häälega ja pisikest kasvu.Ta on aktiivne suhtleja ja räägib meelsasti kõigiga. Enamasti pöördub ta teie poole küsimuste vormis, kuid vastuseid pole tal aega ära oodata, sest uus küsimus tahab juba küsimist. Meiela kodus võib vabal ajal Kalmerit tihti leida arvuti tagant, kuulamas muusikat, ühes käes kõlar kõrva juures ja teisega surfates internetis. Kalmerile meeldib väga kuulata muusikat, laulda ja tantsida.

Sirle-Merle on rõõmsameelne ja abivalmis naine. Töökeskuses Sirle-Merle koob kangastelgedel vaipasid, teeb savitööd. Tunneb huvi näitlemise vastu ning käib ka draamaringis. On suur kultuurihuviline, käib kinos ja teatris. Osaleb ka vabatahtlikuna erinevatel kultuurilistel üritustel.